вівторок, 29 листопада 2016 р.

Природні угруповання рідного краю

Конспект уроку природознавства

Тема:  Природні угруповання рідного краю.
Мета:  Сформувати у дітей поняття «природне угруповання», ознайомити із групами живих організмів, які там живуть; ознайомити із лісом як природним угрупованням; виховувати любов до природи; бережне ставлення до лісу; розвивати естетичні почуття.
Обладнання: мультимедійна презентація.


Хід роботи
I. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку.
 - Придивившись уважно довкола себе, ви помітите,що нас оточує безліч живих організмів. Всіх їх вчені поділили на 5 великих груп, яких назвали Царствами. Між організмами цих груп існують тісні взаємозв'язки, оскільки вони живуть на певних територіях, де існують сприятливі для їхнього життя умови. Така сукупність живих організмів, що належать до різних Царств, але проживають на одній території утворюють сталі природні комплекси, яких називають – угрупованнями. Отже тема нашого сьогоднішнього уроку – «Природні угруповання рідного краю».
II. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
1.     Розповідь учителя:
-         Природне угруповання – це група взаємопов'язаних між собою живих організмів, які тривалий час живуть на певній ділянці місцевості з однорідними умовами життя. Із нашого повсякденного життя ми можемо назвати такі основні види угруповань, як ліс, лука, болото та прісна водойма. Розподіл природних угруповань визначають умови довкілля, тобто температура, освітленість, вологість, тип грунту. У кожному угрупованні переважають  ті живі організми, які найкраще пристосовані до місцевих умов.
2.     Перегляд мультимедійної презентації, в якій представлено тварин та рослин, що належать до перерахованих природних угруповань.
3.     Пояснення вчителя про групи живих організмів в природному угрупованні.
            Усі живі організми природного угруповання поділяють на три групи     організми-виробники, організми – споживачі, організми-перетворювачі.

До першої групи організмів-виробників належать рослини, що використовуючи енергію Сонця та різні неживі речовини, утворюють поживні речовини для живих організмів.
До другої групи організмів-споживачів належать тварини. Деякі тварини живляться рослинами, а хижі тварини живляться ними.
До третьої групи організмів-перетворювачів належать мікроорганізми, які руйнують залишки відмерлих живих організмів, перетворюючих їх спочатку на перегній, а згодом на мінеральні сполуки.
Організми- виробники
Організми - споживачі
Організми - перетворювачі
Рослини
Тварини
мікроорганізми
 







III. Узагальнення та систематизація знань.
1.     Робота в групах за ілюстраціями.
IV. Підсумок уроку.
-         Що таке природне угруповання?
-         Які ви знаєте природні угруповання?
-         - Які три групи організмів існують в кожному  природному угрупованні?
V. Домашнє завдання.
Прочитати статтю «Природні угруповання рідного краю», відповідати на запитання.

Немає коментарів:

Дописати коментар