вівторок, 29 листопада 2016 р.

Урок літературного читання у 3 класі



Тема: За добро платять добром. Дивовижні перевтілення. «Кривенька качечка»
           (українська народна казка)
Мета: Вчити учнів виділяти  в тексті дійових осіб, давати їм характеристику;
            спостерігати за структурою та сюжетом казки; формувати навички
            правильного і свідомого читання; розвивати зв’язне мовлення; виховувати 
           прагнення творити добро.
Обладнання: старовинні предмети для прядіння: веретено, починок, кужілочка.

                                           Хід уроку
I.  Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
починаємо урок.
Щоб урок пройшов не марно,
треба сісти рівно й гарно.


IIМовна розминка
Гра «Фотооко»
Швидко прочитати слова і якомога більше запам’ятати за певний період часу.
Дідусь                       вода                                 бабуся
Ліс                             дівчинка                          борщ
Дерева                    гриби
Вправа «Очікування»
- Що ви очікуєте від уроку? Продовжить вислів: «Цей урок навчить мене….»

III актуалізація опорних знань.
Створення «асоціативної квітки»











IV Перевірка домашнього завдання.
Читання складеного плану до казки «Кирило Кожум’яка».

V Повідомлення теми і мети уроку.
Познайомимося ще з однією чарівною казкою.

VI Робота над новим матеріалом.
 1. Загадка:  Плавала купалась, сухенькою зосталася. (качка)
Качки: свійські і дикі відлітають у вирій.
2. Словникова робота.
Починок – пряжа намотана на веретено.
Кужілочка – частина прядка у вигляді кілка, на який намотують пряжку.
Веретенце – ручне знаряддя прядіння.
Іва-діва – звертання до дівчини.
Полинули –полетіли.
Жалували – жаліли.

3. Комбіноване читання казки.

4. Перевірка сприймання
- назвіть дійових осіб;
- де знайшли качечку?
- у кого перетворилась дівчинка?
- чи схвалюєте ви вчинок діда й баби?

5. Читання в парах (кожна пара читає певну частину в тексті). Гра «Чомучка» (один одному задають питання по змісту)

6. «Політ фантазій». Придумай слово на кожну літеру і склади зв’язну розповідь. (Робота в парах)
К – колись                                       д- дід
 А – акула                                        і – інколи
Ч – човен                                         в- весло
Е –екран                                          ч-човен
Ч- чарівний                                     н –надійний
К – кусати                                        а –акула
А – азбука                                       к –кинути

7. Робота на виразністю читання: прочитай слова дівчинки, передаючи її душевний стан.

8. Читання за особами.

9. Фантастичні гіпотези «Що було б, якби дід і баба не спалили б кубельце?» (робота в парах).

10. Вибіркове читання.

11. Трихвилинне есе «Крісло автора» (вільний потік думок по темі).

VII. Підсумок уроку
 - Чи отримали ви те, що очікували на початку уроку?

VIII. Домашнє завдання.
Детально переказувати казку.

Немає коментарів:

Дописати коментар