Тема: Письмове
віднімання двоцифрових чисел.
Мета: Ознайомити
учнів з письмовим відніманням двоцифрових чисел;
закріпити вміння письмового
додавання двоцифрових чисел;
формувати уміння розв’язувати
задачі; розвивати логічне мислення.
Обладнання: комп’ютер,
роздатковий матеріал для групової та індивідуальної
роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань.
- Яке сьогодні число? (16)
- З яких цифр складається?
- Що означає кожна з цифр?
- Яке число було вчора? (15)
- Знайдіть суму цих чисел.
16+15=10+10+6+5=31
- Яким ще способом? (письмово)
16
+
(з коментуванням)
II. Повторення
вивченого
1.
Робота на карточках (робота в парах)
2.
Усний рахунок.
«Допоможи засвітити ялинку» (Знайди помилку)
25+4=29-8=21+12=
+20=53-10=
+7=50
3. Допоможи білочці (мозковий штурм)
Білочка купила 35
іграшок. 16 дала зайчику. Скільки в неї залишилось?
35-16 (одиниці не
можна відняти)
Як це зробити нас
навчить Сонечко і Равлик (використання мультимедійних технологій)
III. Вивчення нового
матеріалу.
1. Пояснення віднімання. (з використанням
новітніх технологій).
Віднімаємо одиниці від одиниць, десятки від десятків.
Допоможемо білочці (пояснення
вчителя)
(записати на дошці)
2. Закріплення вміння віднімання чисел. (Завдання
Сонечка і Равлика)
(Виконати
приклади в групах по чотири)
Перевірка
виконання.
3. Робота над задачею №450
Ч. – 63
1)… - 17=…
З. – на 17 менше 2)… - 29=…
С. – на 29 менше
4. Робота в
парах. «Календарики». Які числа
загубилися?
4
|
4
|
3
|
|
6
|
|
|
5
|
1
|
|
4
|
2
|
3
|
7
|
|
9
|
5
|
|
6
|
|
|
3
|
8
|
5
|
IV Підсумок уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар