вівторок, 29 листопада 2016 р.

Урок природознавства у 1 класі



Тема: Яку будову мають рослини?
Мета: Формувати в учнів предметні компетентності:
-         навчальну:  ознайомити з будовою рослин, з'ясувати, значущість кожного органа;
-         розвивальну:  розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу, спостережливість, дослідницькі навички;
-         виховну: виховувати дбайливе ставлення до природи.


Обладнання: презентація, предметні малюнки, картки із завданням, плоди рослин.

Хід уроку
I.                   Організація класу:
Пролунав дзвінок,
Починається урок,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь « Добрий день».
II.                 Актуалізація опорних знань.
Бесіда:
-         Що таке природа?
-         Які ознаки неживої природи?
-         Які це рослини ( за малюнками ) дикорослі чи культурні?
III.              Повідомлення теми і мети уроку.
Загадки:
1.     Стрімко вибігли на гору
дві подружки білокорі
 дощик їм полоще кіски
звуть цих подружок ( берізки)
2.     На городі він стоїть
Видивляє  білий світ
І стрункий  і гожий,
І на сонце схожий (соняшник)
3.     Квітка гарненька
Із сонечком схожа
Краї біленькі
Серединка жовта (ромашка)

-         Яка загальна назва цих відгадок? (рослини)
Сьогодні ми дізнаємось з чого складаються рослини.
IV.              Мотивація навчальної діяльності.
-          Для чого нам знати все про рослини, про їх будову? ( Бо це живі організми, щоб охороняти їх, берегти, знати, для чого вони потрібні)
V.                Роботи над  новим матеріалом.
1.     Пояснення вчителя.
Всі рослини складаються з однакових органів: корінь, стебло, квітки, плоди.
2.     Перегляд презентації «Будова рослини».
3.     Музична пауза.
4.     Робота з підручником.
-         Розгляньте малюнок купальниці.
-         Як ви думаєте, чому в неї така назва?
-         Попрацюйте в парах, знайдіть назви частин рослин і де вони  на малюнку.
5.     Пояснення функцій всіх органів рослини ( презентація).
Корінь – вбирає воду з грунту і поживні речовини.
Стебло – передає поживні речовини.
Листя – щоб рослина дихала, ловила сонячне проміння.
Квітка – в ній утворюються плоди.
Плід – зберігає насіння.
VI.              Закріплення вивченого матеріалу.
1.     Робота в зошиті ( завдання 1).
2.     Дослідницька лабораторія.
Дослідимо, де ховається насіння. ( Робота з підручником; досліди на плодах: маківка, гарбуз, яблуко, вишня).
3.     Гра « Чарівна скринька» (робота в парах)
( Відгадують загадки і показують відгадку – плід. Висновок – це плоди, а в них насіння ).
4.     Гра « Запереч мені» ( Вчитель називає хибне твердження, а діти виправляють «уявний мікрофон»).
5.     Індивідуальне завдання « Домалюй якого органа не вистачає у рослини».
Діти отримують малюнки, де не вистачає або кореня, або листочків, або квітки і домальовують. Під час перевірки пояснюють, для чого ця частина рослини.
6.     Робота в групах «З'єднай плоди і листки. З яких вони рослин?»
VII.           Підсумок уроку .
Погляньте на малюнок і покажіть, з яких органів складається рослина?
-         Які умови необхідні, щоб рослина росла? ( Домальовують сонце воду, грунт, повітря).
-        

Що  дає рослинам людина? ( Береже, поливає).










Немає коментарів:

Дописати коментар